04-6801292 סיגל - אתרי אינטרנט info@sigal.co.il

גדול(ה) באתרים

כתבה: גלית הראל galit@e-sheet.co.il

כששוחחתי עם סיגל גדול בונת האתרים, הרגשתי שמצידי היא יכולה לדבר גם על הפצצה האיראנית ועדיין להצליח לשדר שהכל יהיה בסדר ושאני בידיים טובות. אחרי שראיתי את תיק העבודות שלה הבנתי שזו לא רק תחושה ובכל הנוגע לבניית אתרים התוצאות מדברות בעד עצמן… וסקופ נוסף על אתריה: Google מאוהב.

הקשבה – תנאי ראשון בדרך לאתר ש'עובד'

הכירו את סיגל גדול – האישה שחרתה על דגל האתרים שבנתה ללקוחותיה את המשפט: עסקים קטנים עם נוכחות של מותג.

על פי גיוון מראה האתרים שבנתה, נראה שלסיגל יש את היכולת הבסיסית להקשיב לאדם שמולה ולהבין את צרכיו.  כשלזה מתווספות יכולותיה לגרום לטעם הלקוח להפוך ליעילות המביאה לו לקוחות, התוצר הסופי הופך להיות נחשק במיוחד.

כך למשל נראה מסעה הוירטואלי האחרון להרי הרוקי: "בעל חברת לימוזינות מהרי הרוקי פנה אלי שאקים בעבורו אתר. לפני הכל אני מנסה להבין מי הוא קהל היעד אליו פונים ומה הפרופיל שלו. זו אחת הדרכים להביא עסק להוביל בגוגל ובו בעת להשאיר את קהל היעד הגולש לאתר, מרותק להרבה יותר זמן מהממוצע באתר הלקוח".

הדבר השני אותו לא מקפחת סיגל הוא מערכת ניהול התוכן של האתר. רק מי שנכווה ברותחין יודע שמערכת ניהול יכולה להפיל אתר ולבנותו. בדיוק מההכרה בחשיבות מערכת ניהול התוכן מגיעה סיגל עם פתרונות מגוונים ומערכות שתאפשרנה הזנת תכנים קלה ונוחה לצד כאלה שלא מצריכות כלל הזנה, כך שהלקוח פשוט מקבל אתר מוכן על כל היבטיו.

סוללת מקצוענים הבונה ומקדמת אתר חי ובועט

אסתטיקה ומערכת ניהול ידידותית זה יופי אך האם יש התייחסות לדירוג בגוגל? אני שואלת.

"ברור לי שלקוח שמזמין אתר רוצה לקבל גם קידום אבל ישמח לוותר על המרוץ אחרי אנשי המקצוע שישאירו את אתרו חי ובועט.

זו הסיבה שאני עובדת בשיתוף עם צוות שלם הכולל תכנת ומקדמת אתרים ודואגת למחקר מילות מפתח ואף למיתוג, כתיבת תכנים מקצועיים ותרגום מקצועי. כאשר נוצר שילוב בין כל כך הרבה פרמטרים, התוצאה היא שרבים מאתרי מקודמים בגוגל להפליא ומובילים את בעליהם לחשיפה אדירה".

"חיפשתי דייטים ומצאתי מקצוע"

ההקשבה הזו לצרכי הלקוח ומתן מענה נקודתי לצרכיו צמחו מתוך התנסות אישית רומנטית, אותה אחת האחראית גם להתפתחותה המקצועית של סיגל.

אני מחזירה את סיגל לימי הרווקות העליזים וכמובן סוחטת פיקנטריה על הדרך: "אל בניית האתרים הגעתי במקרה, אי שם בסוף שנות ה -90. עבדתי אז בעבודה מסודרת בה הרווחתי מצוין ומה עושה רווקה שמרוויחה טוב 'במדינת תל אביב'? יוצאת לדייטים כמובן.

היא מחייכת ולא מאמינה שבינה לבין האירוע הזה יש קשר שהוא יותר ממקרי בלבד ומסבירה: "כיצד מוצאים דייטים איכותיים? מקימים אתר אישי. וכך היה.  לאחר שקיבלתי הדרכה בבניית אתרים הקמתי לי אתר שכזה. כך מצאתי 'על הדרך' גם את בעלי וגם את המקצוע הנוכחי שלי, כי מהאתרים שהקמתי בעקבות זאת למכרים ובני משפחה בניתי יופי של רזומה וכשניסיתי להתקבל לחברות תקשורת מובילות, כל שהייתי צריכה הוא להציג את תיק העבודות שלי. זה הכריע את הכף – המשרה הייתה שלי".

איכות ומראה האתרים שלה הביאוה למשרה המבוקשת אך הזיקה לאסתטיקה הייתה שם תמיד. בעברה הספיקה לעסוק בציור ואף למדה ארכיטקטורה וכשהחלה לבנות אתרים הרגישה כיצד לראשונה היא מצליחה לקחת את האסתטיקה לדרגה חדשה, כזו המשרתת נאמנה את מטרת הלקוח.

בשנים האחרונות נעלמה סיגל מזירת האינטרנט ואני תמהה מדוע? וזוכה בתשובה כנה:

"בשנת 2001 נולד בני הבכור עידו ובמקביל התנפצה בועת ההייטק והדבר הורגש היטב בכמות ההזמנות לאתרים. לאמיתו של דבר היה זה בעבורי טיימינג מצוין והתמסרתי כליל לאמהות ולשתי בנותיי הנוספות: נעה ונעמה.

בתקופה זו חזרתי לבנות אתרים רק למכרים ובני משפחה, דבר שהשאיר אותי עם יד על הדופק בכל הנוגע לקדמה טכנולוגית.

לפני כשנה החלטתי לחזור לתחום בניית האתרים במלוא כוחי, הצטרפתי לקבוצה העסקית BNI ראש פינה ונסקתי מחדש… מאז אני משלמת את מחיר חוסר שעות השינה בשמחה".

***

לפעמים סיגל נשמעת קצת כמו רובין הוד לעסקים קטנים כשהיא אומרת: "גם לעסקים קטנים מגיע אתר איכותי, מושקע ו…כזה שגוגל חפץ ביקרו, לא?"

את שואלת אותי סיגל? תשאלי את גוגל – הוא הרי מצביע ברגליים. מי אמר שרובוטים לא יכולים להתאהב?

סיגל – אתרי אינטרנט שפשוט עובדים – 04-6801292

www.sigal.co.il ,  מייל: sigal@sigal.co.il

 

 

 

שינוי גודל גופנים